Gmina Gidle
sobota 21 października 2017 r., imieniny obchodzą: Celina, Hilary
BIP

Strona główna » Aktualności » Święto Niepodległości 2013

Święto Niepodległości 2013

wielkość tekstu:A | A | A

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach. Po Mszy uczestnicy w asyscie orkiestry dętej z Gidel przemaszerowali pod Obelisk, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Prowadząca uroczystości Sekretarz Gminy - Urszula Borowik poprosiła o złożenie wiązanek kwiatów przez przybyłe delegacje Urzędu i Rady Gminy w Gidlach, Zarządu Gminnego PSL z Radnym Powiatu Radomszczańskiego Włodzimierzem Leszczyńskim, Związku Kombatantów oraz przedstawiciele szkół i przedszkoli z terenu Gminy Gidle.  Młodzież z Pubicznego Gimnazjum w Gidlach przybliżyła zgromadzonym historię odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku a laureatki VI Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanego w GOK Gidle zaśpiewały piosenki o charakterze patriotycznym. Okolicznościowe słowo wygłosiła Wójt Gminy Krystyna Kubasiak natomiast oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta z Gidel.

Zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii z uroczystości

czytano: 1873 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 17 listopada 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

Gmina Gidle położona jest na północnym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w południowej ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Akty prawne dozynki Gmina Urząd Gminy Gospodarka dominikanie Samorząd Projekty Unijne Władze Gminy Inwestycje Gminne Powiat Radomszczański Gidle
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.