Gmina Gidle
piątek 24 listopada 2017 r., imieniny obchodzą: Emma, Roman
BIP

Strona główna » Aktualności » Remont oczyszczalni

Remont oczyszczalni

wielkość tekstu:A | A | A

Po 15 latach nasza oczyszczalnia doczekała się remontu. Krata zbierająca skrawki, praktycznie zużyta w 90 % została wymieniona na sitopiaskownik. Do wymiany pozostały dyfuzory i dmuchawa podawania powietrza. Koszt remontu wyniesie około 150.000 zł. W latach następnych pozostaną do wykonania tylko drobne wymiany innych elementów. Dalszego remontu wymagają także ujęcia wody, na które w latach 2015-2016 wydano 74.515,99 zł. Wykonano m.in.: badanie poziomu zwierciadła wody, wymianę i opuszczenie pomp, podwyższenie studni, uszczelnienie pomp, badanie okresowe hydrofornii. Brak remontów infrastruktury przez wiele lat spowodowało skumulowanie się kosztów w obecnym czasie. Budowa nowych obiektów to nie tylko poprawa życia mieszakańców, ale również wzrost kosztów utrzymania całej infrastruktury.

czytano: 650 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 12 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Projekty Unijne Gidle dominikanie Ekologia Samorząd dozynki Urząd Gminy Gmina Powiat Radomszczański Gospodarka Władze Gminy Inwestycje Gminne
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.