Gmina Gidle
piątek 24 listopada 2017 r., imieniny obchodzą: Emma, Roman
BIP

Strona główna » Aktualności » Niższe podatki od środków transportowych

Niższe podatki od środków transportowych

wielkość tekstu:A | A | A

Właściciele firm z terenu gminy Gidle posiadający środki transportowe zapłacą od nowego roku niższe podatki.  Ostatnia sesja Rady Gminy w Gidlach przyniosła wiele istotnych rozstrzygnięć. Przedsiębiorców z pewnością zainteresuje fakt przychylenia się Radnych Gminy Gidle do propozycji Wójta Gminy p.Janusza Pachulskiego w sprawie obniżenia stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w Gminie Gidle. Jednomyślność  Radnych dowodzi, że było to rozwiązanie szczególnie pożądane.
Przyjęty projekt uchwały zakłada obniżenie aktualnie obowiązujących stawek podatku od środków transportowych. Propozycja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podatników prowadzących działalność w sektorze transportu, uwzględniając aktualną sytuację rynku lokalnego oraz krajowego, w tym ciągły wzrost obciążeń ponoszonych przez przedsiębiorców z tytułu np. zakupu paliwa. Projekt uchwały jest ponadto inicjatywą zmierzającą do aktywizacji przedsiębiorców, zarówno lokalnych, jak i tych spoza terenu Gminy Gidle oraz zachęcenia ich do rejestrowania nowych pojazdów na terenie naszej gminy.
Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego i będzie obowiązywać od dnia 1 stycznia 2017 roku.

W załączniku uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.

czytano: 667 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 06 grudnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Gidle Akty prawne Urząd Gminy Samorząd Inwestycje Gminne Powiat Radomszczański Gmina Projekty Unijne Władze Gminy dominikanie dozynki Ekologia
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.